Komunikat w sprawie potencjalnego ryzyka zaburzeń neurorozwojowych u dzieci mężczyzn leczonych walproinianem

W związku z zaleceniami Komitetu ds. bezpieczeństwa PRAC Europejskiej Agencji Leków, ws. produktów leczniczych zawierających walproinian i nowych informacji dotyczących potencjalnego ryzyka zaburzeń neurorozwojowych u dzieci mężczyzn leczonych walproinianem w ciągu 3 miesięcy przed poczęciem dziecka, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (dalej Urząd) zwraca się z uprzejmą prośbą o Państwa wsparcie w rozpowszechnieniu wśród pielęgniarek i położnych informacji o zatwierdzonym przez Urząd komunikacie do fachowych pracowników ochrony zdrowia” – czytamy w piśmie skierowanym przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych do prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Marioli Łodzińskiej.

Komunikat-do-fachowych-pracownikow-ochrony-zdrowia-19.02.2024